Co muszę wiedzieć kupując dom we włoszech

Domy i mieszkania we włoszech na sprzedaż – co musisz wiedzieć

Często jeździmy na wakacje, ferie zimowe czy na urlopy do krajów, które znajdują się w południowej części naszego kontynentu. Wielu z nas chciałoby tam zamieszkać ze względu na panujący tam klimat – jest tam wyjątkowo przyjemnie ze względu na ciepłe i suche lata, łagodne zimy oraz rzadkie występowanie opadów. Domy i mieszkania na sprzedaż we Włoszech mogą stanowić spełnienie naszych oczekiwań.

Włochy leżą właśnie w strefie klimatów śródziemnomorskich ale jest to bardzo zróżnicowany kraj, więc najpierw powinniśmy się zastanowić nad konkretną lokalizacją – przeanalizować, czy wolimy duże miasta czy małe miejscowości. Czy odpowiada nam hałas, duża ilości ludzi czy wolimy miejsce bardziej odizolowane od społeczeństwa.   Domy i mieszkania we Włoszech na sprzedaż znajdziemy zarówno w górach, nad morzem czy w mieście. Poniżej rozważymy wady i zalety poszczególnych lokalizacji. 

Domy i mieszkania we Włoszech w górach

Wady: 

 • Dostępność miejsc pracy – przeprowadzając się do miejscowości położonej w górach, musimy mieć na uwadze, że dominuje tam głównie praca w handlu i usługach oraz często jest ona sezonowa. Jeśli więc nie odpowiada nam taka forma pracy, powinniśmy mocno przemyśleć sprawę mieszkania w górach. Chyba że mamy już gdzieś zagwarantowaną pracę i rozpoczynamy ją, jak tylko zadomowimy się w nowym lokum. Wtedy możemy pominąć tę niedogodność. 
 • Jeśli mieszkasz obecnie w centrum miasta, w swojej okolicy na pewno masz kilka centrów handlowych, kin, przychodni i siłowni, a prawdopodobnie żeby zrobić zakupy spożywcze, musisz tylko zejść po schodach? Gdy zamieszkach w górach, nie będziesz mieć takich luksusów. Ze względu tamtejsze ukształtowanie terenu, infrastruktura w tych regionach zazwyczaj nie jest rozbudowana.

Zalety: 

 • Chyba największą z zalet mieszkania w górach, jaką naprawdę odczujemy, przeprowadzając się z dużego miasta w góry, jest cisza. Mieszka tam o wiele mniej ludzi, więc jeździ tam wiele mniej pojazdów, nie ma tam dużej ilości dzieci oraz nie prowadzi się tam raczej uciążliwych robót budowlanych.
 • Kolejną zaletą mieszkania w górach są piękne widoki. Z okien czy balkonu widzimy piękne krajobrazy, a po pracy możemy wybrać się na piesze wycieczki po okolicy.
 • Można aktywnie uprawiać sport o każdej porze roku – spacery latem, narty zimą – wszystko w zasięgu ręki.

Domy i mieszkania we Włoszech w mieście

Wady: 

 • Miasto jest bardzo hałaśliwe, nawet podczas ciszy nocnej może grać muzyka, słychać krzyki, tupanie sąsiadów. Nie ma nawet chwili kompletnej ciszy – no chyba że mamy wygłuszające słuchawki.
 • Dużo rzeczy jest o wiele droższych – w tym właśnie mieszkania. Ich cena może być nawet dwukrotna niż ta którą zapłacilibyśmy za mieszkanie na obrzeżach miasta.
 • Ograniczony dostęp do pięknej natury jaka otacza nas we Włoszech
 • Problemy z miejscami parkingowymi / liczni turyści
Dom w centrum włoszech

Zalety: 

 • Wszystko mamy pod ręką. Wszędzie są centra handlowe, małe sklepy, stragany, a usługi są dostępne z wielu źródeł. Jeśli czegoś potrzebujemy, możemy wyjść z domu i kupić coś w okolicy.
 • W mieście jest łatwiej o pracę. Żyje tam dużo ludzi, jest mnóstwo firm, dostęp do edukacji i mnóstwo miejsc pracy, które trzeba zająć. Jest tu też więcej możliwości na samorozwój.

Jak kupić nieruchomość we Włoszech

Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to cena. Domy i mieszkania we Włoszech na sprzedaż znajdziemy w różnych cenach w zależności od lokalizacji, wielkości oraz standardu nieruchomości. Sama cena ofertowa nieruchomości to dopiero początek, powinniśmy dokładnie sprawdzić czy nieruchomość, którą chcemy kupić nie wymaga remontu lub nie potrzeba wkładać w utrzymanie jej dodatkowych kosztów. Także stan prawny domów i mieszkań we Włoszech na sprzedaż musi zostać gruntownie sprawdzony – zdarzają się współwłasności (możemy wraz z domem otrzymać uciążliwego współwłaściciela), służebności osobiste (lokator na dożywociu) lub gruntowe (konieczność zapewnienie sąsiadowi przejazdu przez nasz nowy ogród).

Po podjęciu decyzji o zakupie nieruchomości we Włoszech, wybraniu regionu i budżetu możemy najpierw rozejrzeć się za odpowiednią nieruchomością w internecie. Zapraszamy do skorzystania z licznej oferty jaką posiadamy dla chętnych kupić Dom we włoszech.  Drugą metoda jest odnalezienie agencji pośrednictwa nieruchomości takiej jak DomwItalii, która załatwi za Ciebie wszytkie formalności – także w Polsce są agencje specjalizujące się w sprzedaży nieruchomości za granicą. Drugie rozwiązanie oznacza wprawdzie konieczność zapłacenia prowizji agentowi nieruchomości, ale w zamian możemy liczyć na solidną weryfikację oferty sprzedającego i tym samym uniknięcie przykrych niespodzianek po zawartej transakcji.